Nasza oferta » Pawilony handlowe, biurowe

Informacja ogólna

Pawilony handlowe realizowane są w dwóch systemach konstrukcyjnych:

 • obiekt na bazie typowych segmentów kontenerowych (montowanych jako przestrzenne moduły na stopach fundamentowych lub innych prefabrykowanych podstawach), przystosowanych do łatwego przenoszenia i ustawianiu w innym miejscu.

 • obiekt pawilonowy na płycie betonowej - podstawą systemu jest płyta betonowa, która spełnia rolę fundamentu i podłoża pod podłogę, ściany i dach z płyty PW8/A wykonywane są z wykorzystaniem sztywności płyt warstwowych. Istnieje możliwość demontażu pawilonu wyłącznie przez wyspecjalizowaną ekipę montażową.

Charakterystyka techniczna

 1. Konstrukcję nośną pawilonu stanowi lekki szkielet stalowy z kształtowników zimnogiętych, posadowiony na płycie betonowej lub ławie fundamentowej. Konstrukcja wykonywana jest wg indywidualnego projektu, w zależności od wielkości pawilonu, z profili zimnogiętych z posadowieniem na prefabrykowanych stopach fundamentowych.
 2. Stropodach wykonywany jest standardowo z płyty warstwowej PW8/A-150 mocowanej do stalowej konstrukcji dachu i płyt ściennych. Współczynnik U = 0,27W/m²K. Dodatkowo może być wykonany sufit podwieszony z płyt gipsowo-kartonowych lub kasetonów.
 3. Ściany zewnętrzne wykonane są z płyt warstwowych PW8/A-100. Współczynnik U = 0,39W/m²K. Ściany wewnętrzne ze względów konstrukcyjnych wykonuje się z płyty PW8/A-75 lub z płyt gipsowo-kartonowych na ruszcie stalowym.
 4. Posadzki wykonuje się w formie pyty betonowej z izolacją przeciwwodną ocieplane styropianem. Wierzchnią warstwę wykonuje się z wykładziny PCV lub terakoty. Przy założeniu, że woda gruntowa występuje poniżej projektowanego poziomu posadowienia.
 5. Stolarka otworowa:
  - okna aluminiowe
  - drzwi zewnętrzne aluminiowe, drzwi wewnętrzne płytowe.
  Stolarka aluminiowa wykonywana jest na zamówienie wg życzenia klienta.
 6. Świetliki dachowe, z otwieranymi kwaterami lub bez, wykonywane są z poliwęglanu na indywidualne zamówienie wg rozwiązań specjalnie opracowanych dla płyt warstwowych.
 7. Obiekty wyposażone są w instalacje wewnętrzne:
  - elektryczna oświetleniowa
  - grzewcza z grzejnikami
  - wod.-kan. wg uzgodnienia
  - wentylacyjną
  W obiektach gastronomicznych na zamówienie klienta wykonujemy specjalistyczne wyposażenie kuchni.
 8. Zamawiający we własnym zakresie wykona:
  - zewnętrzne przyłącza elektryczne i wod. - kan.
  - fundamenty
  - wyposażenie meblowe
 9. Transport.
  Przedsiębiorstwo dysponuje własnym specjalistycznym transportem. Na życzenie, istnieje możliwość odbioru własnym transportem.
 10. Posadowienie.
  W zależności od warunków geotechnicznych oraz rozpiętości konstrukcji (wielkości obiektu), obiekty posadawiane są na płytach lub ławach fundamentowych, a w przypadku hal - na prefabrykowanych stopach fundamentowych. Zamawiający otrzymuje schemat montażowy i wytyczne wykonania fundamentów.
 11. Montaż.
  Przedsiębiorstwo dysponuje wyspecjalizowanymi ekipami montażowymi, które na życzenie zamawiającego dokonują montażu obiektów na terenie całego kraju.
  Montaż hal wykonywany jest przy użyciu dźwigu o udźwigu 6 T.

Realizujemy zadania inwestycyjne kompleksowo, poczynając od procesu projektowania, poprzez wszystkie niezbędne uzgodnienia, do wybudowania obiektu z odbiorem "pod klucz".

Pawilon handlowy 16
Pawilon handlowy 16


Pawilon handlowy 28


Pawilon handlowy 28


Pawilon wystawienniczy


Pawilon gastronomiczny 116


Pawilon gastronomiczny 116


Pawilon handlowy 70